روشهای افزایش کاریزما
 

نخستین سمینار بین المللی بازاریابی اسلامی در تهران برگزار می شود

گروه اقتصادی – نخستین سمینار بین المللی بازاریابی کشورهای اسلامی در نیمه دوم امسال در تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار حسبان، دبیر کل انجمن بازاریابی ایران با اعلام این خبر، با اشاره به رویکردهای کلان این انجمن گفت: ترویج فرهنگ بازاریابی و کمک به نهادینه شدن آن در جامعه، ایجاد اشتغال جوانان به این حرفه کمک به تولید کنندگان داخلی جهت شناسایی بازارهای داخلی و خارجی برای محصولات تولیدی خود، توسعه فرهنگ مصرف صحیح در جامعه، استفاده از توان صاحبنظران، متخصصین و اساتید علم ارزشمند بازاریابی و به طور کل تولید علم در زمینه بازاریابی با هدف قدم گذاشتن در مسیر عدالت اقتصادی از جمله رویکردهای کلان این انجمن است.
حسین خطیبی، بازاریابی اسلامی را شیوه عملی اصلاح الگوی مصرف در همه کالاها و خدمات دانست و خاطر نشان کرد: بازاریابی، علمی پیچیده است که برای رسیدن به اهداف خود از عملی همچون اقتصاد، جامعه شناسی، روانشناسی، مدیریت و آمار کمک می گیرد و با تقویت سیستم اطلاعاتی بازار به فرایند ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده کمک شایان توجهی می نماید.
وی ادامه داد: توسعه بازاریابی یعنی قدم گذاشتن در مسیر عدالت اقتصادی و بازاریابی یعنی حمایت از تولید کننده، یعنی فروش و درآمد بالاتر برای تولید کننده و یعنی احترام به سلایق، عقاید و ایده های مصرف کننده.
دبیر کل انجمن بازاریابی (دکتر حسین خطیبی)، تولید علم کاربردی در مقوله بازار را برای اقتصاد کشور بسیار لازم و ضروری دانست و گفت: انجمن بازاریابی با بررسی فعالیت های بخش بازاریابی، ارزیابی نتایج حاصله و مقایسه با نتایج مورد نظر سعی دارد به نقاط ضعف و قوت کالا یا خدمات دست یابد و با ارائه راهکار مناسب به منظور رفع نقایص و نارسایی ها، فرصت های جدید تولید را محیا نماید.
حسین خطیبی در تشریح تقویم فعالیت های سالانه انجمن بازاریابی تصریح کرد: برگزاری سمینارها و همایش های علمی – پژوهشی از جمله اقدامات انجمن در سال جاری است.
وی ادامه داد: اولین سمینار ملی نقش نهادهای اجرایی و قضایی در ایجاد اشتغال و حمایت از کارآفرینی، سمینار نقش رسانه ها در توسعه بازاریابی و رقابت (خدمات متقابل رسانه و بازار)، سمینار بازاریابی در فوتبال، سمینار بین المللی بازاریابی اسلامی از جمله سمینارهای علمی – پژوهشی است که تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.